Jak skutecznie wyczyścić samochód?

Zdecydowana większość kierowców niechętnie myśli o tym, że mogłaby poruszać się brudnym pojazdem. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jak dbać o samochód, aby lśnił jak najdłużej, a jednocześnie cel ten był osiągnięty dzięki stosunkowo niewielkiemu nakładowi sił. Oczywiście, opinii na ten temat jest chyba tyle samo, co kierowców, a każdy ma swój przepis na sukces.

Myjnia automatyczna

Jeśli nie przepadamy za spędzaniem długich minut przy samochodzie, trudno nie docenić zalet, jakimi charakteryzuje się myjnia automatyczna. Istnieje tam wiele środków pozwalających nie tylko na wyczyszczenie, ale i na skuteczną konserwację samochodu. Osoby, które lubią pielęgnować pojazd same powinny zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, w sprzedaży dostępne są dziś bowiem zarówno te, które ułatwiają mycie, jak i te, które przyczyniają się do dłuższego utrzymywania pojazdu w czystości.

Środki do pielęgnacji samochodu

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jakie kosmetyki samochodowe wybrać, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić się ku środkom czyszczącym. Często okazuje się, że znakomite rezultaty przynosi już sam odpowiedni szampon zwłaszcza, jeśli występuje w połączeniu z solidną gąbką. Analizując rozwiązania dostępne w sprzedaży warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy te, które nas interesują, posiadają w swoim składzie wosk.

Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza, jeśli zależy nam na relatywnie szybkim myciu pojazdu. Również budowa gąbki nie powinna być czynnikiem uważanym przez nas za mało istotny. Możliwości jest wiele, za najciekawsze można jednak uznać te gąbki, które z jednej strony posiadają klasyczny materiał, z drugiej zaś włókna, które wykonano z mikrofibry.

Konserwacja auta

Czyszczenie felg

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest też płyn, który umożliwia umycie felg. Niektóre potrafią nawet zmieniać swój kolor przy kontakcie z wodą. W okresie letnim dobrze jest też zaopatrzyć się w specjalny płyn przeznaczony do usuwania owadów, jego działanie sprawia bowiem, że w bardzo krótkim czasie można pozbyć się warstwy owadów zalegających na przedniej części pojazdu. Rozwiązanie takie nie jest trudne w użyciu, a jego cena oscyluje w granicach 15 złotych.

Zadbaj o wnętrze auta

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak doprowadzić do porządku wnętrze pojazdu, powinniśmy zdecydować się przede wszystkim na płyn do kokpitów charakteryzujący się działaniem nabłyszczającym. Jeśli nie przepadamy za kosmetykami w sprayu, możemy też skorzystać z niezawodnych ściereczek do kokpitu. Te nie tylko czyszczą i konserwują powierzchnię, ale również gwarantują pozostanie na niej bardzo przyjemnego zapachu. Osoby szczególnie ambitne mogą też pomyśleć o zakupie środka przeznaczonego do mycia tapicerki, choć warto dobrać go z pewną starannością.

Autor

Mariusz Kulczycki

Redakcja ikrosno.pl