Autodetailing - zalety

Jak to się dzieje, że przeciętne auto w krajach zachodnich wgląda lepiej niż auto z Polski? Czy Polacy nie dbają o własne cztery kółka? Czy na przykład Niemcy mniej jeżdżą samochodami? Może mają lepsze drogi? Jak w takim razie da się wytłumaczyć niemal idealny stan wnętrza samochodu niemieckiego?

Co ma na to największy wpływ, ponieważ przebiegi aut są zazwyczaj podobne, a mimo wszystko auta z zachodu są bardziej pożądane ze względu na stan w jakim się znajdują? Na rynkach krajów zachodnich jest zdecydowanie rozwinięta kultura dbałości o samochód, a jego użytkownicy przed sprzedażą auta poddają je gruntownym zabiegom kosmetycznym, po których samochód wygląda na niemal nieużytkowany.

Renowacja i konserwacja auta

Autodetailing to procesy kosmetyczne auta, które usuwają ślady użytkowania i sprawiają, że wartość przeciętnego auta wzrasta o kilka, a nawet o kilkanaście procent. Bardzo często właściciele aut decydują się także na smart reparing, czyli na eliminację pozostałości świadczących o latach eksploatacji i wielokilometrowym przebiegu. Tutaj nie będzie żadnych widocznych gołym okiem znaków, że samochód mógł ulec jakimś drobnym otarciom, wgnieceniom, zarysowaniom, ponieważ to wszystko zostaje praktycznie usunięte. Natomiast w Polsce często zdarza się słyszeć, że auto mogło ulec małym otarciom czy też uderzeniom, co zostawiło ślady, mało widoczne co prawda, ale jednak obecne.

Serwis samochodowy

Na czym polega auto detailing?

Koszty naprawy i kosmetyki auta w zakładzie mechaniczno- lakierniczym są bardzo wysokie, nie każdy się na nie decyduje. Jednak istnieje dla nich alternatywa w postaci tzw. smart reparingu i autodetailingu, wymyślonych w Stanach Zjednoczonych. Zabiegi te obejmują drobne naprawy powłoki lakierniczej, które eliminują niemal całkowicie płytkie, widoczne rysy i odpryski, a także naprawy odprysków szyb oraz zespawanie spoilerów i części plastikowych.

Zabieg kosmetyczne auta obejmują także wewnętrzną część. Dzięki użyciu specjalnych kosmetyków, można przywrócić blask skórze, tapicerce materiałowej i desce rozdzielczej. Dokładnie czyszczone są we wnętrzu auta podłogi, podsufitki, komora bagażowa, a nawet popielniczki. Można wyeliminować zapach nikotyny i inne nieprzyjemne zapachy.

Nie zapomina się także o komorze silnika i wszystkich zakamarkach auta. Wszystko jest bardzo drobiazgowo myte i czyszczone, a także zabezpieczane przed korozją i brudem. Likwidowane są na lakierze wszystkie rysy i miejsca zmatowione, co sprawia że lakier odzyskuje głębie koloru.

.

Autor

Mariusz Kulczycki

Redakcja ikrosno.pl