Czym dokładnie jest autodetailing?

Próba zdefiniowania, czym jest autodetailing nie musi być trudna, najłatwiej bowiem stwierdzić, że mamy do czynienia z szeregiem zadań odnoszących się tak do jego części zewnętrznych, jak i wnętrza. Autodetailing przewiduje zatem, że pojazd zostanie dokładnie oczyszczony, a następnie poddany renowacji oraz zabezpieczeniu.

Autodetailing - lista zabiegów

Renowacja najczęściej kojarzona jest z zabiegami, jakimi poddaje się lakier, może jednak również dotyczyć tych elementów, z którymi mamy do czynienia wewnątrz pojazdu. Lakier, który jeszcze nie tak dawno był zarysowany i nijaki, staje się dzięki temu błyszczący. Nie bez znaczenia jest i to, że odzyskuje głębię koloru, co jest mile widziane przez kierowców, którzy cieszą się z jego nienagannego wyglądu.

Również te elementy wnętrza, które wymagają korekty, są zabezpieczane z wykorzystaniem środków przeznaczonych do konserwacji. Wszystko to sprawia, że poprawia się zarówno żywotność samochodu, jak i jego wartość rynkowa. Autodetailing często jest kojarzony przede wszystkim z karoserią samochodu, dobrze mieć jednak na uwadze to, że wcale nie skupia się jedynie na niej.

Poprawa komfortu jazdy

Nie brakuje więc zabiegów, które wykonuje się chcąc poprawić stan felg, opon, szyb oraz innych elementów. Oczywiście, to renowacja lakieru jest uważana za zabieg o największym stopniu skomplikowania, jeśli jednak liczymy na spektakularne efekty, nie powinniśmy rezygnować także z innych czynności.

Zabiegi samochodowe

Często już dokładne umycie szyb z obu stron poprawia widoczność i zwiększa widoczność na drodze, co wpływa korzystnie na komfort kierowcy. Nie można nie docenić także możliwości, jakie stwarza ich polerowanie, pozwala to bowiem na usunięcie nawet drobnych rys.

Czyszczenie felg

Proces renowacji odnosi się również do felg, które są nie tylko dokładnie myte, ale i oczyszczanie z osadów oraz innych zabrudzeń. Często kierowcy decydują się też na ich polerowanie, co sprawia, że sprawiają one wrażenie nowszych niż ma to miejsce w rzeczywistości. Ciekawym, choć dość skomplikowanym zadaniem jest również autodetailing wnętrza. W czasie jego trwania samochód jest starannie odkurzany, a dywan, tapicerka i podsufitki są prane. Jeśli istnieje taka potrzeba, można też wymontować fotele, dzięki czemu pielęgnacja wnętrza jest jeszcze skuteczniejsza.

Autor

Rafał Najdała

Redakcja ikrosno.pl