Auto detailing - zabiegi SPA dla Twojego samochodu

Większość z nas myśli o samochodzie przede wszystkim jako o środku lokomocji, z którego korzystamy przemieszczając się z pracy do domu. Nie można jednak zapominać o tym, że nie brakuje osób, dla których jest on pasją.

Jeśli mamy podejrzenia, że samochód nie działa tak, jak moglibyśmy tego oczekiwać, niemal natychmiast udajemy się do mechanika. Również wówczas, gdy jego wygląd pozostawia nieco do życzenia, powinniśmy więc pomóc samochodowi w odzyskaniu blasku. Nie jest to trudne, z pomocą przychodzi nam bowiem auto detailing.

Auto detailing - kosmetyka auta

Zaraz po tym, jak samochód opuścił salon, jego karoserii nie da się niczego zarzucić. Z czasem okazuje się jednak, że lakier staje się coraz bardziej matowy, pojawiają się kolejne rysy i coraz trudniej jest usuwać nam brud. Również kupując starszy pojazd zwracamy uwagę na to, jak się on prezentuje. Jeśli chcemy, aby jego wygląd odejmował mu lat, powinniśmy zainteresować się ofertą serwisów, które specjalizują się w auto detailingu. Profesjonalne serwisy nie powinny nas rozczarować, dają nam bowiem pewność tego, że zaopiekują się lakierem i zrobią to profesjonalnie.

Usuwanie rys i zabrudzeń

Pierwszym krokiem niezmiennie pozostaje staranne oczyszczenie karoserii tak, aby była ona wolna od zanieczyszczeń. Potem można skoncentrować się na rysach i zmatowieniach, które należy usunąć. Gdy wygląd lakieru spełnia oczekiwania właściciela samochodu, można przystąpić do nakładania politur, które podkreślą jego kolor, a jednocześnie będą stanowiły zabezpieczenie przed ewentualnymi urazami, do jakich mogłoby dojść w przyszłości.

Stan wizualny auta

Oczywiście, atrakcyjny samochód to również taki, którego wnętrze nie budzi poważniejszych zastrzeżeń. Poszczególne elementy tapicerki zużywają się z czasem, trudno przy tym uniknąć pojawiających się na nich zabrudzeń oraz nieprzyjemnego zapachu. Jeśli mamy do czynienia z profesjonalnym serwisem, możemy mieć pewność, że w wyczyszczeniu naszego samochodu pomoże mu specjalny odkurzacz.

Impregnacja tapicerki

Cennym wsparciem będzie też proces ozonowania, który poradzi sobie z grzybami. Tapicerka skórzana jest też impregnowana tak, aby nie generowała problemów w przyszłości. Innym problemem okazuje się rzeczywista czystość samochodu, gdy bowiem myjemy go w domowych warunkach, bardzo często nie mamy szans na dostanie się do wszystkich jego zakamarków.

Na szczęście profesjonaliści znajdują na to sposób. Są nawet w stanie zabezpieczyć nasze szyby przed zbytnim oszranianiem, co docenimy z pewnością zimą. Wszystkie usługi tego typu sprawiają, że pojazd wygląda lepiej, a do tego pozwalają na zabezpieczenie go przed kolejnymi defektami.

Autor

Mariusz Kulczycki

Redakcja ikrosno.pl